Wydawca treści Wydawca treści

1000 drzew na minutę

W Lasach Państwowych rozpoczęło się sadzenie drzew. Hasło „1000 drzew na minutę „ wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku.

Obliczono, że gdyby wszystkie sadzonki posadzić w jednym rzędzie, dałoby to odległość z Ziemi na Księżyc  i z powrotem. Po zsumowaniu ich powierzchni można byłoby obsadzić  prawie 75 tys. boisk piłkarskich. W Polsce co roku leśnicy sadzą coraz więcej drzew liściastych, dlatego ich udział od czasów wojny zwiększył się z 13 do 23 %.
    Lasy Państwowe produkują co roku sadzonki w ilości około 800 mln szt. z czego około 88% stanowią sadzonki z produkcji polowej (z odkrytym systemem korzeniowym), 5 % sadzonki z produkcji tunelowej (z odkrytym systemem korzeniowym na różnego rodzaju substratach) oraz 7 % z produkcji kontenerowej (z zakrytym systemem korzeniowym).
    Należy podkreślić fakt, że szkółki Lasów Państwowych produkują materiał sadzeniowy nie tylko na potrzeby nadleśnictw, ale również na potrzeby prywatnych właścicieli lasów.
Nasze sadzonki są sprzedawane także za granicę.

JAK DOBRZE POSADZIĆ DRZEWO - film do pobrania

1000 DRZEW NA MINUTĘ - film do pobrania

Jak dobrze posadzić drzewo

1000 drzew na minutę