Wydawca treści Wydawca treści

Będzie w dechę

Drewno to naturalny w pełni odnawialny surowiec, od tysięcy lat używany przez ludzi. Kształtowało rozwój naszej cywilizacji.

Jest niezbędne w wielu dziedzinach naszego życia: w budownictwie, transporcie, do wytwarzania przedmiotów użytku codziennego, a przede wszystkim jako źródło energii. Drewno obecnie ma około 30 tysięcy zastosowań. m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.

Nadleśnictwo Międzychód włączyło się w organizację wydarzenia „W dechę” - promujące drewno w ramach akcji „DREWNO JEST Z LASU”, które odbędzie się w najbliższą sobotę (24.07.2021 r.) o godz. 12.00 w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. W programie: WARSZTATY: – stolarskie – robienie ryczek, – wikliniarskie – wyplatanie wózków, – stolarskie – robienie breloczków, – introligatorskie – zszywanie i zdobienie notesów, – czerpania papieru. POKAZY: – kołodziejskie, – bednarskie, TARG NA TRAWIE: stragany z drewnianym rękodziełem. Plenerowy KONCERT grupy śpiewu białego DREWNO. Grupa śpiewu białego DREWNO wykonuje przede wszystkim wielogłosowe pieśni wschodniosłowiańskie, ludowe pieśni liryczne. Ich nazwa wzięła się z zachwytu tym wszystkim, co z drewnem się kojarzy – ciepło, tradycja, czar, przemijanie… SERDECZNIE ZAPRASZAMY !