Wydawca treści Wydawca treści

Finał XVI edycji Konkursu Przyrodniczo-Sportowego

W Hali Obornickiego Centrum Sportu odbył się finał XVI edycji Konkursu Przyrodniczo-Sportowego.

Pięcioosobowe drużyny reprezentowały wszystkie osiem Nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka” z trzech  Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Poznaniu i Pile. Gospodarzem i głównym organizatorem finału konkursu było w tym roku Nadleśnictwo Oborniki.
 Celem konkursu jest wzrost wiedzy przyrodniczo-leśnej, kształtowanie postaw ekologicznych a także uświadomienie zależności pomiędzy działalnością człowieka a środowiskiem. Dodatkowo ambicją organizatorów jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.
Zakres tematyczny obejmuje wiedzę o Puszczy Noteckiej, znajomość publikacji wydanych przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych – „Funkcje lasu” i „Lasów przybywa”.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”. Obejmuje część teoretyczną w formie pytań i zadań sprawdzających wiedzę oraz część sportową w formie rywalizacji w określonych zadaniach sprawnościowych.
   Z ogromną przyjemnością prezentujemy zwycięzców finału:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wronkach,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Obornikach,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kwilczu.
         Trzy najlepsze drużyny finału otrzymały nagrody w wysokości 2000 zł, 1500 zł, 1000 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił.
Serdecznie zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.