Asset Publisher Asset Publisher

Akcja „Czuwam! dla Ziemi” w Puszczy Noteckiej

Na terenie Nadleśnictwa Międzychód odbyła się ogólnopolska akcja pt. „Czuwam! dla Ziemi” z inicjatywy harcerek i harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego.

Akcja kształtuje proekologiczne postawy oraz inicjuje działania na rzecz poszanowania przyrody, zasobów naturalnych oraz Ziemi. Podejmowane w ramach inicjatywy wyzwania, to praca nad dobrymi nawykami w duchu less waste i zwiększanie świadomości poprzez uwrażliwianie na otaczający świat, szczególnie w naszych małych, lokalnych społecznościach. To także przygoda przy zdobywaniu skautowych odznak, podejmowaniu aktywności oraz działań w ramach finału akcji. "Czuwam! dla Ziemi" to również szeroka kampania społeczna zainicjowana przez ZHP, współtworzona z WWF i Lasami Państwowymi.

 7 Drużyna Harcerska „Dragon” i 38 Drużyna Harcersko - Zuchowa z Komendy Hufca ZHP w Międzychodzie pod nazwą „Patrol Leśnych Ludzi” wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Międzychód posprzątała tereny leśne Puszczy Noteckiej.  Udało się zebrać 15 worków śmieci w lasach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców Międzychodu.
 

Mapa prowadzonej akcji kliknij tutaj