Asset Publisher Asset Publisher

Czas sadzenie lasu

Lasy Państwowe kolejny raz zorganizowały ogólnopolską, wiosenną akcję sadzenia lasu na terenie wszystkich nadleśnictw pod hasłem „1000 drzew na minutę”.

Hasło wynika z prostego przelicznika liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Dzięki działalności Lasów Państwowych i pracy leśników lasów w Polsce przybywa a w roku 2020 planowany jest wzrost lesistości do 30 %.

     

     
   Blisko setka osób z Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 1, Polskiego Związku Emerytów,Rencistów i Inwalidów w Międzychodzie wzięła udział w akcji sadzenia lasu w Nadleśnictwie Międzychód. Pod okiem doświadczonego leśniczego - Pana Piotra Okońskiego można było dowiedzieć się jak poprawnie sadzić młode drzewko, a także poznać tajniki gospodarki leśnej. Zanim w ruch poszły szpadle, leśnicy krok po kroku przeszkolili całą grupę. Uczestnicy akcji posadzili 1800 szt. buków na właściwych dla nich siedliskach leśnych i zgodnie z zasięgami występowania gatunków drzew.
   Nadleśnictwo Międzychód planuje w tym roku posadzić na powierzchni 345 ha ponad 2 miliony 200 tys. szt. sadzonek drzew, głównie sosny (ponad 1 730 000 szt.).

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji „1000 drzew na minutę” oraz za włożony trud sadzenia następnego, młodego pokolenia lasu.

Zdjęcia:
Nadleśnictwo Międzychód,
Z regionu Międzychodu naszemiasto.pl - Jakub Zachciał.