Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy biegają bo lubią

Od dłuższego czasu Nadleśnictwo Międzychód reprezentowane jest w różnych zawodach biegowych przez Paulinę Miśków oraz Arkadiusza Ciesielskiego.

Kalendarz zawodów oferuje wiele możliwości startów dla biegaczy. Jedną z nich była XVII „DZIESIĄTKA” LASÓW BOGDANIECKICH im. Doroty Sitasz, która odbyła się 20 sierpnia 2022 r. pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec. Wydarzenie sportowe miało miejsce podczas obchodów 25. Lubuskiego Święta Chleba. 10-kilometrowa trasa przebiegała przez wymagający leśny teren, który sprawdzał możliwości zawodnika.

Wytrwałość naszej reprezentacji przyniosła sukces, ponieważ w kategorii Leśników Kobiet oraz Mężczyzn zajęli I miejsce. Paulina w swojej grupie wiekowej K20 przybiegła na metę jako czwarta, natomiast Arkadiusz w kategorii M40 dobiegł siódmy.

Tegoroczna edycja Biegu Europejskiego w Krainie 100 Jezior odbyła się 28 sierpnia 2022 r. w Olandii. Dystans wyznaczony przez organizatorów wynosił 9 km. Liczne podbiegi oraz nierówności terenu nie ułatwiały biegaczom zadania. Po zaciętej rywalizacji Paulina w klasyfikacji K20 zajęła 4 miejsce, a Arkadiusz w grupie M40 stawił się na mecie siódmy.

Głównym celem naszych biegaczy jest promowanie zdrowego trybu życia oraz zachęcanie do rozwijania własnych pasji i zainteresowań.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Tekst: Paulina Miśków (Nadleśnictwo Międzychód)
Zdjęcia: Nadleśnictwo Bogdaniec, FB WIEŚCI MIĘDZYCHODZKIE