Asset Publisher Asset Publisher

Rajd rodzinny za nami

Przedszkole BAJKA zorganizowało Rajd z okazji Rodzinnego Święta Pieczonego Ziemniaka przy współpracy z Nadleśnictwem Międzychód oraz drużyną Harcerską ZHP Międzychód.

Piękna pogoda przyciągnęła nadspodziewanie wielu uczestników, ku uciesze organizatorów. Pieszy rajd odbył się już czwarty raz. Rodzice wraz z dziećmi miały za zadanie przejść trasę zaliczając konkurencje, które czekały na nich po drodze. Cała zabawa odbywała się w okolicach Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Mokrzcu oraz ścieżki dydaktycznej "Bobrowy zakątek". Przystanki z zadaniami prowadzili harcerze. Konkurencje, takie jak skoki w workach, pieczątki z ziemniaka, slalom z taczką (dziecięcą) napełnioną ziemniakami czy ułożenie rymowanki na temat  tegoż warzywa sprawiało dużo radości uczestnikom. W sumie zadań do wykonania było 10. Rajd wieńczyło ognisko pod wiatą edukacyjną, gdzie każdy z uczestników mógł upiec sobie kiełbaskę i zjeść pieczonego ziemniaka. Zainteresowani mieli możliwość zwiedzania Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Mokrzcu. W czasie podsumowania Nadleśnictwo Międzychód przekazało na rzecz Przedszkola BAJKA odblaskowe kamizelki dla dzieci. Rozdano również nagrody, dyplomy za udział wszystkim uczestnikom.

 

Pieszy rajd odbył się już czwarty raz. Rodzice wraz z dziećmi miały za zadanie przejść  trasę zaliczając konkurencje, które czekały na nich po drodze. Całość odbywała się w okolicach Ośrodka Edukacji Ekologicznej  w Mokrzcu przy ścieżce dydaktycznej „Bobrowy zakątek". Przystanki z zadaniami prowadzili harcerze. Konkurencje, takie jak skoki w workach, pieczątki z ziemniaka, slalom z taczką (dziecięcą) napełnioną ziemniakami czy ułożenie rymowanki na temat tegoż warzywa sprawiało dużo radości uczestnikom. W sumie zadań do wykonania było 10. Rajd wieńczyło ognisko pod wiatą edukacyjną, gdzie każdy z uczestników mógł upiec sobie kiełbaskę i zjeść pieczonego ziemniaka. Zainteresowani mieli możliwość zwiedzania Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Mokrzcu. W czasie podsumowania Nadleśnictwo Międzychód przekazało na rzecz Przedszkola Bajka odblaskowe kamizelki dla dzieci. Rozdano również nagrody, dyplomy za udział wszystkim uczestnikom. Pogoda dopisywała do końca dnia. Świeciło słońce, było ciepło.