Asset Publisher Asset Publisher

W końcu jest czas na rozwijanie swoich zainteresowań.

W lipcu 2021 r. na emeryturę przeszedł nadleśniczy Piotr Bielanowski. Kiedy nie ma obowiązków służbowych to jest okazja wypełnić wolny czas zajęciami, które określa się jako hobby.

Poza główną pasją jaką jest łowienie ryb Pan Piotr bardzo lubi pracować w swoim warsztacie stolarskim wykorzystując drewno.
Tegoroczną zimę mamy już za sobą i zakończył się już czas pomagania ptakom w przetrwaniu tego trudnego okresu. W minionym sezonie było nam łatwiej prowadzić tę akcję, właśnie dzięki pasji i zdolnościom Pana Nadleśniczego. W jego warsztacie powstało wcześniej kilka kompletów mebli ogrodowych a w minionych miesiącach cała seria karmników dla ptaków według własnego projektu, którego specyfiką jest wbudowany pojemnik na nasiona słonecznika.

Karmnik z wbudowanym pojemnikiem na slonecznik.

Przekazane nam gotowe karmniki zostały zamontowane (przy współudziale wykonawcy) przy każdej leśniczówce a wcześniej przy nadleśnictwie, kilka egzemplarzy trafiło także do współpracujących z nadleśnictwem zakładów drzewnych oraz innych zaprzyjaźnionych osób.