Asset Publisher Asset Publisher

SPOTKANIE Z EMERYTAMI NADLEŚNICTWA MIĘDZYCHÓD

W dniu 20.06.2023r. odbyło się doroczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami Nadleśnictwa Międzychód. Frekwencja dopisała. W programie znalazło się zwiedzanie zabytków Sierakowa wraz z przewodnikiem.

Wycieczkę rozpoczęto od zapoznania się z historią odbudowanego zboru ewangelickiego, który pełni rolę Muzeum Rybactwa Śródlądowego  i Ochrony Wód oraz  Biblioteki Miejskiej. Następnie przeszliśmy do budynku synagogi, poznając zarys dziejów mniejszości żydowskiej w Sierakowie, kolejnym ciekawym miejscem był  kościół pobernardyński, jako jedyna pozostałość po dawnym klasztorze  Bernardynów.
W kolejnym etapie udaliśmy się do Muzeum Opalińskich, gdzie z przyjemnością, przy kawie, w chłodnych murach zamku, wysłuchaliśmy  historię związaną z  dziejami Zamku Opalińskich  i Ziemi Sierakowskiej, przedstawionej z humorem, przez Pana Dyrektora R. Jedrzejczaka.
Następnie przejechaliśmy do Stada Ogierów, by tam zapoznać się z historią stadniny, obejrzeć wystawę powozów i hodowlę koni.
Spotkanie zwieńczył  uroczysty obiad  w Ośrodku Słoneczna, nad j. Jaroszewskim.
Lekko zmęczeni, ale zadowoleni emeryci powrócili do domu.
Po raz kolejny udało się spotkać i porozmawiać w gronie tych, co kiedyś zawodowo nas wspierali i przekazywali nam swą wiedzę, nie tylko leśną.
Dziękujemy i zapraszamy za rok.