Asset Publisher Asset Publisher

Zawody AQUAMAN Swimrun w międzychodzkich lasach

Przez malownicze lasy i jeziora znajdujące się na terenie Nadleśnictwa Miedzychód przebiegała część trasy międzynarodowych zawodów sportowych AQUAMAN Swimrun Międzychód 2021 w Krainie 100 Jezior.

Czym jest Swimrun? To bardzo młody sport, który rozwija się w błyskawicznym tempie i w ciągu zaledwie paru lat osiągnął ogromne rozmiary. Jeśli mielibyśmy sprowadzić swimrun do suchej regułki powiedzielibyśmy, że jest to pokonywanie trasy o własnych siłach, naprzemiennie płynąc i biegnąc w niezmienionym sprzęcie. Ale do tego dochodzi jeszcze cała masa emocji i wyjątkowych wrażeń. Na czym w praktyce to polega? Uczestnicy gromadzą się na starcie, zazwyczaj po wystrzale startera ruszają na pierwszy odcinek biegowy, na którego końcu, bez strefy zmian, jak to ma miejsce w triathlonie, wbiegają do wody i płyną do wyznaczonego punktu na drugim brzegu. Po dopłynięciu na drugi brzeg zawodnicy od razu przechodzą do biegu. Ten schemat powtarza się wielokrotnie.

Na starcie stanęło 132 zawodniczek i zawodników. Biegli oni w trzech kategoriach. W najdłuższym dystansie, czyli AQUAMAN mieli do pokonania dystans 25,5 km, w tym 21,3 km biegania i 4,16 km pływania ( 8 odcinków pływackich w jez. Koleńskim i Bielskim). Dwa pozostałe to SPRINT ( 12 km) i INTRO ( 6 km ). Na najdłuższym odcinku zawodnicy rywalizowali jednocześnie w Mistrzostwach Polski.

 

Źródło: wiescimiedzychodzkie.pl