Asset Publisher Asset Publisher

CHOINKA za krew

Święta to piękny, rodzinny czas. W wielu domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali prezent szczególny, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi.

Krew jest lekiem, którego nie można wyprodukować.  Tylko dzięki tak szlachetnym, wrażliwym osobom, jak Krwiodawcy, możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji, ratowanie zdrowia, a także życia ciężko chorych oraz pomoc ofiarom wypadków.

Na Honorowych Dawców Krwi, którzy podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czeka wyjątkowe podziękowanie. Nadleśnictwo Międzychód w ramach akcji „Choinka za krew” przygotowało świąteczne, naturalne drzewka dla Krwiodawców.

Drzewka z Lasów Państwowych pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. Najczęściej są to miejsca w lesie, na których nie mogą rosnąć wysokie drzewa, np. pod liniami energetycznymi lub w przyszłości planowane jest inne wykorzystanie tej powierzchni. By ograniczyć liczbę niewykorzystanych drzewek do minimum, choinki są cięte i dostarczane na bieżąco.

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ODDANIA KRWI
18 LISTOPADA (SOBOTA)
OD 10.00 DO 15.00
W MIĘDZYCHODZIE – PLAC KOŚCIUSZKI

 

WSZYSCY KRWIODAWCY OTRZYMAJĄ VOUCHER NA ODBIÓR CHOINKI
 W DNIACH OD 18 GRUDNIA DO 21 GRUDNIA 2023 ROKU  (OD GODZINY 8:00 DO 14:00) W SIEDZIBIE NADLEŚNICTWA MIĘDZYCHÓD