Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy biegają jednocześnie dobrze się bawiąc

Bieganie to nie tylko sport czy rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa. Jest to odskocznia od codziennych obowiązków, spełnienie swoich pasji oraz osobisty rozwój. Pracownicy Nadleśnictwa Międzychód w krótkim czasie wzięli udział w dwóch imprezach sportowych.

Weekend majowy rozpoczęli XXXIX Biegiem Kosynierów, którego 10-kilometrowa trasa przebiegała ulicami Wrześni. Paulina wybiegała 3 miejsce w kategorii K20, natomiast Arkadiusz zajął 13 miejsce w kategorii M50.

14 maja 2023 roku nasi pracownicy podjęli kolejne wyzwanie i wystartowali w VI edycji Borówieckiej Za-dyszki. Trasa okazało się dużo bardziej wymagająca, ponieważ przebiegała przez crossowe tereny leśne. Organizatorzy biegu nie rozpieszczali zawodników. Sprawdzono kondycję oraz możliwości startujących biegaczy poprzez wyznaczenie 10-kilometrowej trasy, na której napotykano wiele przeszkód. Przewodnim hasłem biegu było: „Cokolwiek robić warto, warto robić dobrze”. Paulina i Arkadiusz potwierdzili to zajmując 3 miejsce w swoich kategoriach K16 oraz M50+.

Bieganie to jedna z najprostszych aktywności sportowej, która niewiele wymaga. Dlatego zachęcamy do spróbowania swoich możliwości w tej dziedzinie sportu, a osoby trenujące jogging chcielibyśmy zainspirować oraz zachęcić do startu w zawodach. Paulinie i Arkadiuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Autor: Paulina Miśków

Zdjęcia: Paulina Miśków, Arkadiusz Ciesielski, wrzesnia.info.pl