Asset Publisher Asset Publisher

Otwarcie kancelarii leśnych

W Nadleśnictwie Międzychód otwarto pierwszą Samodzielną Kancelarię Leśnictw - leśnictwa Sowia Góra i Kamień w miejscowości Kaplin.

Obiekt został zaprojektowany w konstrukcji drewnianej, szkieletowej z izolacją termiczną z wełny mineralnej. Powierzchnia użytkowa kancelarii wynosi 62 m2.
Budynek wyposażony jest w poczekalnię, dwa biura, toaletę, dwa pomieszczenia gospodarcze i aneks kuchenny. Obiekt oraz jego wnętrze przystosowane są do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Lokalizacja gwarantuje swobodny dostęp klientów indywidualnych do kontaktu ze służbą leśną obu leśnictw.

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 25 lipca br. w obecności przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, wykonawcy prac budowlanych oraz przedstawicieli lokalnych samorządów. Kancelarie działają od 01 sierpnia 2023 r. Przy okazji narady terenowej służby leśnej w dniu 04 sierpnia br. cała załoga Nadleśnictwa Międzychód miała okazję poznać nowo wybudowany obiekt.

W planach Nadleśnictwa Międzychód są kolejne inwestycje tego typu. Celem takich działań jest organizowanie pracy służby leśnej z wykorzystaniem obowiązującego modelu opartego na stacjonarnych leśniczówkach oraz samodzielnych kancelariach leśniczego (SKL).