Wydawca treści Wydawca treści

Leśna gra online

Wspólny projekt Lasów Państwowych i Mamy Projekt to leśna gra w EkoEksperymentarium.pl.

Z niej uczestnicy dowiedzą się m.in.: kim jest leśnik i jakie są jego zadania, stworzą kronikę z pamiątkowymi zdjęciami po wizycie w lesie i poznają zasady, których trzeba przestrzegać, żeby nie szkodzić środowisku. Ilustrowana rodzina pokazuje dzieciakom, że w lesie nie ma miejsca na nudę. Można zagrać w grę terenową z przyjaciółmi, przejść się ścieżką edukacyjną, zorganizować biwak lub wziąć relaksacyjną "leśną kąpiel".

EkoEksperymentarium to darmowa gra dla wszystkich, którzy poprzez zabawę chcą zmieniać świat. Gra uczy eko nawyków, które łatwo przenieść z wirtualnego do realnego świata. W ilustrowanym domu dzieciaki dowiadują się na przykład jak nie marnować zasobów, ograniczać zużycie plastiku czy zmniejszać ślad węglowy. Gra jest wykorzystywana w szkołach i przedszkolach, jako narzędzie edukacji ekologicznej. Korzystają z niej także rodzice, którym dobro planety nie jest obojętne. EkoEksperymentarium to merytorycznie dopracowana baza do rozmów o ochronie środowiska.

Opiekę merytoryczną nad EkoEksperymentarium sprawuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a do technicznych zagadnień zaproszono ekspertów. Ekoeksperymentarium on-line rozwija się również dzięki wsparciu Partnerów projektu: Fiskars, Frosch, Grupie CIECH, Interseroh Organizacji Odzyskiwania Opakowań S.A., Kärcher, Raben i Velux  - firm, które od lat działają na rzecz środowiska, a wspólnie z EkoEksperymentarium chcą pomóc dzieciakom zrozumieć, co dzieje się z klimatem i jak możemy dbać o Planetę.

Kliknij i graj w lesie