Wydawca treści Wydawca treści

Porządkowanie szlaków turystycznych na terenie Nadleśnictwa Międzychód

Wiosna, a razem z nią sezon turystyczny za pasem. Nadleśnictwo Międzychód porządkuje piesze szlaki turystyczne w okolicach Międzychodu. Uważajcie na prace!

Za oknem niemalże wiosna – zakwitają przebiśniegi. A jak wiosna, to i sezon turystyczny za pasem. Nadleśnictwo Międzychód rozpoczęło już porządkowanie pieszych szlaków turystycznych w okolicach Międzychodu. Jeśli wybieracie się na leśne spacery, uważajcie na trwające prace. Szczególnie w okolicy Gorzycka Starego.

    - Szlaki turystyczne, a także pola biwakowe na terenie Nadleśnictwa Międzychód są co roku przeglądane i porządkowane przez nas pod kątem bezpieczeństwa. Robimy to także doraźnie w ciągu roku, jeśli zajdzie taka konieczność – tłumaczy Sylwester Morawiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód.

Obecnie zaawansowane roboty porządkowe trwają w Gorzycku Starym, na północno – zachodnim brzegu Jeziora Gorzyckiego, gdzie niedawno otwarto ścieżkę przyrodniczo – relaksacyjną pod nazwą „Kąpiele leśne”.

Co warte uwagi, polski system prawny nakazuje Lasom Państwowym dbanie o bezpieczeństwo osób, które do lasów wchodzą i w nich przebywają. Zupełnie inaczej jest w krajach ościennych: w Czechach, Austrii, czy Słowacji. Tam o swoje bezpieczeństwo użytkownicy lasu (w tym turyści) muszą zadbać sami. Wchodzą do lasów na własną odpowiedzialność.

Źródło: miedzychod.naszemiasto.pl