Wydawca treści Wydawca treści

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO

Jest wiele możliwości świętowania tak ważnego dla Polski święta jak Dzień Niepodległości.

Nasza reprezentacja biegaczy zrobiła to w swoim stylu. 11 listopada o godzinie 11:11 wystartowała w 7. Biegu Niepodległości PolandRun w Poznaniu.

Przed startem prawie 4 000 biegaczy odśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. Bieg został rozegrany na dystansie 10 km pod hasłem: „To nie jest zwykły bieg. To nie są zwykli ludzie.”

Na zawodach zaprezentowano bardzo wysoki poziom. Na Bieg Niepodległości zgłosiło się wielu utytułowanych biegaczy z całej Polski m.in. mistrzyni Polski na 5 km Sabina Jarząbek. Reprezentacja Nadleśnictwa Międzychód wytrwale i zawzięcie walczyła o jak najlepszy wynik.

Arkadiusz Ciesielski osiągnął ogromny sukces, ponieważ na tak liczny bieg zajął w grupie OPEN 379 miejsce. W swojej kategorii wiekowej M40 wywalczył 110 miejsce.

Paulina Miśków w kategorii OPEN uplasowała się w połowie klasyfikacji na 2035 miejscu, natomiast w kategorii K20 zajęła 71 miejsce.

 

Bieg dla Niepodległej to przede wszystkim dowód patriotyzmu, przykład dla młodszych pokoleń oraz zachęcanie do zdrowego trybu życia.

Nasi biegacze traktują Bieg Niepodległości jako podsumowanie oraz symboliczne zakończenie sezonu biegowego 2022.

Gratulujemy osiągniętych wyników oraz z niecierpliwością oczekujemy na dalsze sukcesy.

Autor: Paulina Miśków

Zdjęcia: Marek Pereć, Paulina Miśków