Wydawca treści Wydawca treści

Uczymy się ratować życie

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy wraz z umiejętnością szybkiego reagowania może uratować czyjeś życie.

Kursy pierwszej pomocy został zorganizowany dla wszystkich pracowników Nadleśnictwa Międzychód w celu poznania podstawowych technik i nabycia umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W czasie zajęć uczestnicy mieli okazję przećwiczyć różne pozycje i resuscytacje na manekinach, a wykwalifikowany ratownik medyczny zaprezentował, w jaki sposób powinna wyglądać pierwsza pomoc przedmedyczna nie tylko u osób dorosłych, ale także u małych dzieci i niemowląt.

Szkolenie z pierwszej pomocy zawierało elementy teoretyczne i praktyczne, pozwalające posiąść cenną wiedzę, która realnie zwiększa szansę na przeżycie osoby poszkodowanej.

Warto odbyć kurs z pierwszej pomocy, ponieważ każdy z nas jest zobowiązany przepisami prawa do udzielania pierwszej pomocy osobom, które tego potrzebują. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy będziemy musieli takiej pomocy udzielać i ratować komuś życie. Nabycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, w znaczny sposób zwiększa szanse na uratowanie innych osób.